Adana Saç SimülasyonuAdana Saç Simülasyonu

Adana Saç Simülasyonu saç dövmesi, Saç simülasyonu nedir? Özel olarak tasarlanmış cihazlar ile özel olarak geliştirilmiş boyaların saç derisi bölgesine minik efektler şeklinde uygulanması işlemidir. Türkiye’de saç dövmesi, saç mikropigmentasyonu, saç simülasyonu gibi isimlerle anılmaktadır. Saç ekimiyle farkı olarak saç pigmentasyonunda bir saç ekilmiyor. Sadece bölgeye minik saç efekleri veriliyor.Saç ekiminde işlem sonrası 1 yıl gibi bir süre beklemek gerekirken saç pigmentasyonunda 3-5 saat gibi kısa bir sürede yeni bir görünüme kavuşmak mümkün. Kullanım süresi ise, Adana saç simülasyonu işleminde dünyanın en kaliteli boyası olan B.C.N.T saç simülasyon boyalarını kullanıyoruz. Kişinin cilt yapısı ve yaşam tarzına bağlı olarak 3-5 yıla kadar kullanımı mümkün. Boyaların herhangi bir zararı yoktur, kullanılan tüm boyalar Türkiye’ de S.B işlemleri yapılmış N.S.I Laboratuvarları onaylı ayrıca uluslararası dermatolojik testleri yapılmıştır. Buna rağmen kişinin alerji testi yaptırması Adana saç simülasyonu tarafından önerilir. Saç pigmentasyon işlemi öncesinde kişinin çalışma yapılacak bölgesi anestesik kremler ile lokal olarak uyuşturulur böylece çalışma esnasında çok ciddi bir acı hissi oluşmaz.

Adana Saç Simülasyonu saç dövmesi yaptırmak için, Simülasyon bittiği andan itibaren normal yaşantınıza dönebilirsiniz. Saç işlem sonrası ilk bir hafta aşırı spor, terleme, güneş, kozmetik ürün ve sudan uzak tutulmalıdır bölge için verilmiş olan bakım losyonunu günde 1 defa az miktarda kullanılmalıdır. Bunlar sadece ilk bir hafta için geçerlidir.Saçını boyatmak isteyen kadın hastalar minimum 3 hafta saçını boyatmamalı. Sonraki dönemde istendiği gibi boyatılabilir. Eğer kişi beyaz saçlıysa ve saçının rengini değiştirmek istemiyorsa çok başarılı bir sonuç elde edilmez ve Adana Saç Simülasyonu yaptırmamanızı tavsiye eder.

İnsan kafasında toplamda ortalama 100000-150000 saç bulunur. Saç dökülmeye başladığında kişiye sıkıntı verebilir. Hem erkekler hem de kadınlarda kellik ve erken yaşlanmaya bağlı stigmalar güven ve ruh halini etkileyebilir. Saç Simülasyonu tamamen kel bir başta bile gür bakımlı bir saç çıkmasına sebep olabilir. Adana'da saç simülasyonu yapan doktorlar arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Saç ekimi öncesinde saç similasyonu ile yeni saçınızın nasıl görüneceğini önceden görebilirsiniz. TS Klinik